Cążki do pazurów psa i kota

Cążki do pazurów psa i kota sprawią, że przycinanie pazurów stanie łatwym i bezpiecznym zabiegiem. Przeczytaj co musisz wiedzieć na temat obcinania pazurów.

Obcinanie pazurów – niezbędna czynność kosmetyczna

O pielęgnacji pazurów powinien pamiętać każdy właściciel czworonoga w domu. Uszkodzeniom ulegają kocie pazury oraz pazury psów, ale też pazurki małych zwierząt.

Kot w naturalnym środowisku ściera pazury na pniach drzew, które drapie i na które się wspina. W domu ulubieńca możemy obdarować drapakiem, ale nie każde zwierze przekona się do niego.

Nieobcinane pazury łamią się i rozdwajają co może powodować podrażnienia skóry. Nieobcinane pazury stają się też wrogiem mebli oraz właścicieli podczas zabawy z ulubieńcem.

Niektórym psom również przyrastają nadmiernie pazury, szczególnie piąte pazury. Jeżeli pazur wrośnie w opuszkę to może być konieczność nawet zabiegowego usuwania co będzie się wiązało z niepotrzebnym bólem zwierzęcia.

Do zadbania o łapy zwierzęcia niezbędne są cążki do pazurów.

Samodzielne obcinanie pazurów psów i kotów

Nie musimy za każdym razem umawiać się do weterynarza na wizytę w celu obcięcia pazurów. Możemy tą czynność przeprowadzić sami w domu.

Dla wielu zwierząt wizyta u weterynarza jest stresującą sytuacją. Kojarzy się z niekiedy bolesnymi zabiegami. Ponadto przychodnie weterynaryjne przesycone są wieloma zapachami innych zwierząt oraz środków chemicznych, które wpływają roztrajającą na spokój naszego pupila.

Jeżeli będziemy posiadali profesjonalne obcinaczki to całą czynność przeprowadzimy szybko i bez większych stresów.

Zwierze warto jest podczas obcinania usadowić między swoimi nogami i delikatnie ucisnąć, a następne po kolei obcinać pazury.

Szczególną uwagę należy zwrócić żeby nie naruszyć nerwu. W przypadku jasnych pazurów jest on lepiej widzialny. Odcina się linią od nieunerwionej części. Jeżeli utniemy zbyt wysoko pojawi się krew, a zwierze odczuje ból i może skutecznie zniechęcić się do kolejnego razu.

Właściwy dobór cążek

Solidne cążki wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, które łatwo się nietępi i skutecznie obcina pazur. Koty mają delikatniejszą strukturę pazura, ale psy wymagają ostrego narzędzia.

Dobrze naostrzone narzędzie pozwoli nam uniknąć powtarzania czynności jeżeli pazur nie dotnie się właściwie. Jeżeli będziemy musieli kilkukrotnie naciskać na powierzchnię to nasze zwierze może zacząć się niecierpliwić czując dyskomfort, a nawet ból.

Klasyczne obcinaczki są bardzo łatwe w obsłudze i każdy sobie z nimi poradzi. Można je stosować przy zabiegach pielęgnacyjnych małych psów, dużych psów oraz kotów.

Cążki do pazurów psa i kota zakupimy w sklepie zoologicznym lub przez stronę internetową oferująca akcesoria.

Dodaj komentarz