Czy można samemu obciąć kotu pazury?

Pazury wykształciły się, aby pomóc kotom w samoobronie, ale także umożliwić im sprawne chwytanie zdobyczy podczas polowania. O ile w warunkach naturalnych jest to bardzo pożyteczne, tak zwierzęta spędzające cały czas w mieszkaniu nie mają za bardzo okazji korzystać z pazurów, a jeśli to robią, to kosztem mebli. Aby zapobiec ich niszczeniu, można postawić pupilowi drzewko do drapania, ale także samodzielnie obciąć mu pazurki. Nie jest to bardzo trudne, ale wymaga dużej delikatności. Jeśli chcesz spróbować zasięgnij opinii weterynarza, a przede wszystkim kup odpowiedni sprzęt, który będzie w pełni bezpieczny dla Twojego kota.

Jak obciąć kotu pazury?

Każda z czterech kocich łapek zakończona jest pięcioma palcami wyposażonymi w pazury. Są one tak naprawdę wytworem zrogowaciałego naskórka. Ze względu na funkcję, jaką pełnią pazurki muszą być ostre i spiczaste, to jednak właśnie ta ich cecha stanowi zagrożenie dla domowych sprzętów. Aby poprawnie obciąć kocie paznokcie i nie zrobić zwierzęciu krzywdy, trzeba pamiętać, że można pozbyć się jedynie przezroczystej części pazura, ponieważ przekroczenie tego zakresu może spowodować ból, a nawet krwawienie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, wejdź na stronę: https://bigcats.pl/jak-prawidlowo-obciac-pazury-kotu-n-26.html. Dowiesz się wszystkich niezbędnych szczegółów na temat obcinania kocich pazurków i na pewno nie będziesz mieć w przyszłości problemów z samodzielnym wykonaniem tej czynności.

Jaką kupić obcinaczkę dla kota?

Obcinaczki dla kota powinny mieć kilka cech, które decydują o ich funkcjonalności. Spore znaczenie ma materiał, z którego zostały zrobione. Warto, aby producent użył do tego stali nierdzewnej, która nie koroduje. O wygodzie korzystania ze sprzętu decyduje specjalna antypoślizgowa powłoka, umożliwiająca wygodne trzymanie w dłoni. Inną ważną cechą nożyczek jest prawidłowe wyprofilowanie ostrza, które umożliwia obcięcie tylko tej części pazurka, która powinna być skrócona. Zapobiega to zadawaniu kotu cierpienia i powstawaniu skaleczeń. Ciekawym rozwiązaniem jest zastawka zabezpieczająca przed zbyt krótkim obcięciem. Inny przydatny mechanizm pozwala na zablokowanie obcinacza i jego bezpieczne przechowywanie. Sklep dla kota — bigcats.pl oferuje szeroką gamę produktów, wśród których znajdują się także funkcjonalne obcinaczki do pazurków. Znajdziesz u nas jednak także inne niezbędne akcesoria, takie jak legowiska, czy kuwety oraz wyposażysz się w pyszną, odżywczą karmę.

Dodaj komentarz