Czym karmić koty Maine Coon?

Koty rasy Maine Coon robią ogromne wrażenie swoimi rozmiarami. Wiele osób chciałoby przygarnąć takiego czworonoga, jednak należy pamiętać, że posiadanie dużego kota to większe obowiązki. Podobnie jak inne rasowe koty, Maine Coon muszą otrzymywać specjalną karmę.

W przypadku tej rasy nie chodzi wyłącznie o to, że koty mogą być uczulone na jakieś składniki, ale o ich wzrost i wagę. Skoro dorosły Maine Coon może ważyć aż piętnaście kilogramów, to nikogo nie powinno dziwić, że właściciele muszą dbać o ich dietę.

Karma dla rasy Maine Coon

Duża waga i rozmiary kotów Maine Coon zwiększają ryzyko urazów stawów, co na szczęście uwzględnili producenci karmy przeznaczonej specjalnie dla tych zwierząt. Podając kotu taki pokarm jak karma dla Maine Coon w ZooArt można mieć pewność, że na wiele lat zachowa on dobre zdrowie. Jednocześnie jest to idealny wybór dla klientów szukających pożywnej karmy w atrakcyjnej cenie. Aby się o tym przekonać, wystarczy porównać ceny w zoologicznym sklepie internetowym z tymi, które należy zapłacić za karmę dla Maine Coon w innych punktach. Różnice są naprawdę duże.

Sucha karma dla kotów

Zdaniem specjalistów zajmujących się żywieniem zwierząt, w przypadku kotów rasy Maine Coon podstawę diety powinna stanowić sucha karma. Oczywiście nie każda dostępna w sprzedaży będzie odpowiednia, gdyż istotne jest zachowanie prawidłowej proporcji białek oraz tłuszczy. Kupując karmę dla tak dużych kotów trzeba też sprawdzić czy zawiera ona odpowiednią ilość witamin i minerałów. Warto kupować karmę, która jest przeznaczona dla konkretnej grupy wiekowej lub uwzględnia szczególne potrzeby kota. Inną karmę podaje się młodym kotom rasy Maine Coon, inna będzie odpowiednia dla zwierząt mających problemy z nadwagą, a jeszcze inna zalecana jest kotom po sterylizacji. Jeżeli ktoś nie ma czasu samodzielnie analizować składów poszczególnych karm, to z pewnością ucieszy go informacja, że w sklepie z karmami dla Maine Coon wszystkie odpowiednie dla tych rasowych kotów rozwiązania znajdują się w oddzielnej kategorii. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć taką karmę, która spełni wszystkie potrzeby żywieniowe czworonoga.

Wielu właścicieli zwierząt – i dotyczy to zarówno posiadaczy kotów jak i psów – zapomina, że pożywienie kota wpływa nie tylko na jego zdrowie, ale również samopoczucie. Wybierając zatem niskiej jakości karmę dla kota trudno oczekiwać, że będzie on później pełen energii. Jednocześnie należy każdego dnia poświęcać czas zwierzęciu, gdyż kontakt z człowiekiem jest dla niego bardzo istotny.

Dodaj komentarz