Ile waży kot Maine Coon?

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że koty Maine Coon są zwierzętami wzbudzającymi wielki podziw wśród wielu ludzi. Dzieje się tak dlatego, że są one bardzo dostojne, a swoim wyglądem wzbudzają respekt. Respekt, który najbardziej budzi ich wielkość i waga. Dziś chcemy przedstawić Wam kilka statystycznych danych dotyczących tego ile ważą koty Maine Coon.

Już na wstępie chcemy powiedzieć Wam, że waga kotów Maine Coon to temat, który wzbudza emocje wśród wielu miłośników i hodowców tej rasy kotów. Według jednym norm waga kocicy powinna wahać się od 3.6 do 5,4 kg, z kolei kot ważyć może od 5,4 do 8,2kg. Już tutaj wyraźnie widzisz, że waga Maine Coona zależy od jego płci.

Jasnym jest jednak również to, że na wagę kota wpływ ma jego tryb życia, ilość ruchu, a także sposób odżywiania się. Często mamy okazję zobaczyć koty Maine Coon, których waga przekracza wymienione powyżej normy. Niestety bardzo często spowodowane jest to tym, że koty te są upasione, przekarmione i po prostu grube.

Niemniej jednak wśród hodowców kotów znajdują się od czasu do czasu unikalne egzemplarze kociaków, które osiągają niesamowite rozmiary i niesamowitą wagę. Niejednokrotnie spotkano się już z kotem Maine Coon ważącym nawet ponad 15kg. Jeśli waga ta osiągnięta została w sposób zdrowy dla kota, to z pewnością nikt nie będzie miał nic przeciwko niej. Jeśli jednak spowodowane będzie to zwykłym przekarmianiem, to przynajmniej ja tego nie popieram.

A na koniec dam Wam jeszcze jedną informację. Koty Maine Coon dojrzewają bardzo długo. Ich waga może rosnąć nawet do 3 roku życia. Jeśli więc Twój kotek w wieku roku czy dwóch waży mniej, niż byś sobie życzył, to nie dopuszczaj do tego, aby był on przekarmiany. Czekaj cierpliwie, Twój pupil z pewnością wkrótce podrośnie 🙂

2 komentarze

Dodaj komentarz