Jaka zabawka dla kota będzie najlepsza?

Powszechna jest już opinia, że koty to samotnicy, którzy najlepiej dogadują się z równie samotnymi właścicielami. Ten stereotyp krzywdzi jednak obie strony: zarówno właścicieli, którzy niekoniecznie muszą być singlami, jak i mruczących pupili, którzy uwielbiają towarzystwo. I właśnie poprzez zaniedbywanie tego aspektu kontaktu i rozrywki uważane są za kapryśne i psotne zwierzęta. Jak zatem rozładować w kocie stres, napięcie i znaleźć dla niego odpowiedni sposób na nudę? Przeczytaj nasz najnowszy wpis i dowiedz się co zrobić, by Twój kot był zawsze posłusznym i szczęśliwym zwierzakiem.

Dlaczego kot jest niegrzeczny

zabawy-kotaWłaściciele psotnych kotów bardzo często zachodzą w głowę, dlaczego ich pupil jest tak nieposłuszny. Niewielu z nich wpada jednak na to, że spowodowane jest to zazwyczaj brakiem kocich zabawek w domu lub niedostateczną ilością czasu poświęcanego na zabawę ze zwierzakiem. Choć wydaje się to śmieszne, właśnie nuda jest główną przyczyną podrapanych mebli, agresji w stosunku do domowników, załatwiania się poza kuwetą, itp. Jak podkreślają eksperci, to właśnie poprzez zabawę możemy rozładować kocie napięcie, zbudować ze swoim pupilem jeszcze lepsze relacje i nie pozwolić mu na wyłącznie leżący tryb życia, który w wielu przypadkach prowadzi do obżarstwa i otyłości. Jeśli więc zdecydowałeś się na kota, rezerwuj mu kilka chwil każdego dnia, by czuł Twoją troskę i mógł pobawić się choć chwilę.

Jaka zabawka dla kota?

mysz-dla-kotaW czasie, gdy Twój kot przebywa w domu sam, też może się czymś zająć. Najlepszym rozwiązaniem jest zapewnienie mu drugiego kociego towarzysza. Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem takiego rozwiązania, postaw na zabawki, które w pierwszej kolejności zaspokoją jego instynkt łowcy. Pamiętaj o tym, że zabawka dla kota – https://www.naszezoo.pl/pl/c/Kot/70 – powinna być przede wszystkim wytrzymała i względnie odporna na gryzienie, drapanie i szarpanie. Jeśli nie jesteś pewien, co tak naprawdę powinieneś wybrać, bo przecież oferta sklepów zoologicznych jest aktualnie ogromna, poszukaj informacji na forach i poradź się eksperta. Absolutnym must have są jednak pluszowe i sznurkowe myszki oraz kolorowe piłeczki, wykonane z różnego rodzaju materiałów, np. płótno, guma, sznur. Ten podstawowy osprzęt uzupełniają coraz to nowe wynalazki, takie jak zabawki interaktywne i ćwiczące kocią inteligencję. Drogą prób i błędów znajdziesz w końcu coś, Twój pupil pokocha na zawsze.

Jeśli chcesz więc zredukować stres i napięcie swojego zwierzaka, a przede wszystkim zacieśnić wasze więzi – zainwestuj już dziś w nową zabawkę dla swojego kociego przyjaciela!

Sprawdź ranking najlepszych zabawek dla kotów.

Dodaj komentarz