Zadbaj o bezpieczeństwo swojego kota

Kot zawsze spada na cztery łapy? Chociaż takie przysłowie funkcjonuje chyba od zawsze i ma wiele wspólnego z prawdą, nie każdy kot ma siedem żyć i nie zawsze uda mu się faktycznie przeżyć upadek. Kiedy kot spada z wysokości dwóch metrów, szansa na to, że się w locie obróci, spadnie na łapy i nic mu się nie stanie, jest olbrzymia. Kiedy jednak spada z wysokości pierwszego, drugiego lub jeszcze wyższego piętra, upadku może nie przeżyć. Dlatego, jeśli mieszkasz w bloku, a Twój kot spędza czas na parapecie lub balkonie, zabezpiecz okno!

Siatka zabezpieczająca balkon

Koty uwielbiają obserwować świat z pozycji balkonu. Zerkają sobie z balustrady na drzewa, samochody i ludzi. Jednak przelatujący obok ptak albo owad może na tyle zainteresować kota, że skoczy on prosto w przepaść, jaka dzieli balkon od ziemi. Upadek z dużej wysokości na twarde podłoże może skończyć się dla kota śmiercią. Jeśli kot ma szczęście i przeżyje, będzie jednak w dużym szoku. Zaskoczony sytuacją może uciec, zgubić się, trafić pod samochód albo w paszczę psa. Szukanie takiego zagubionego kota może być niezwykle żmudne i niestety rzadko kończy się szczęśliwie. Takim zdarzeniom zapobiegają jednak siatki, które można rozpiąć na balkonie (sprawdź dostępne wzory na https://www.naszezoo.pl/). Są prawie niewidoczne z ziemi, odporne na warunki atmosferyczne, pozwalają domownikom, także tym czworonożnym, na cieszenie się z widoków i na oddychanie świeżym powietrzem, a jednak zapobiegają wypadkom.

Kratka na okno uchylne

Wiele okien otwiera się nie na bok, ale od góry. Dzięki temu możemy stworzyć lufcik, przez który nie prześlizgnie się niepożądany gość. Może jednak w szparę między skrzydłem okna a ramą wcisnąć się kot. Ucieczka kota przez okno nie jest jednak największym problemem. Kiedy kotu przejść się nie uda, może na lufciku zawisnąć, co jest niezwykle niebezpieczne dla jego życia. Tutaj także rozwiązanie jest proste i niezwykle tanie: lekka kratka przymocowana do okiennej ramy ograniczy kotu dostęp do okna, a jednocześnie pozwoli domownikom na swobodne korzystanie z lufcika.

Dodaj komentarz