Ile kosztuje kot Maine Coon?

Zastanawiając się nad zakupem kota Maine Coon z pewnością intryguje Cię to, z jakim kosztem wiąże się zakup tego zwierzęcia. Poniżej przedstawimy Ci informacje na temat przeciętnych cen kotów Maine Coon. Liczymy na to, że znajdziesz dla siebie optymalne rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł pozwolić sobie na zakup takiego kota, który na pewno uatrakcyjni Twoje życie!

Koty Maine Coon to zwierzęta rasowe, które są specjalnie hodowane, a ich utrzymanie często kosztuje więcej, niż w przypadku zwykłych dachowców. Kotów tych jest też zdecydowanie mniej. To właśnie wpływa na to, że cena Maine Coon nie każdemu może odpowiadać. Przeglądając oferty hodowli sprzedających koty Maine Coon z rodowodem odnaleźć możesz oferty w wysokości od 800zł. Egzemplarze wyhodowane na Chamionach koztować mogą zdecydowanie więcej, bo nawet do 2000zł. Warto jednak szukać okazji, bowiem czasami pojawić może się oferta pozwalająca na zakup kota do 500zł.

Koty Maine Coon za darmo?

Jeśli kogoś nie stać na zakup kota Maine Coon, to polecam, aby regularnie przeglądał portale ogłoszeniowe typu Tablica.pl. Często zdarzają się tam ogłoszenia, gdzie osoby zmuszone do sprzedaży zwierzęcia wystawiają go na sprzedaż w symbolicznej kwocie. Zdarza się również, iż nawet ludzie poszukują dla swoich pupili nowego domu oferując darmowe oddanie kota.

Od czego zależy cena kotów Maine Coon?

Cena kotów Maine Coon zależy od tego, jakich mają rodziców, ile mają lat, czy pochodzą z legalnie działającej hodowli oraz od tego czy są zdrowe. Czynniki te często bywają bardzo znaczące nie tylko patrząc na cenę, ale też na sens zakupu kota. Jeśli zatem trafi Ci się okazja zakupu podejrzanie taniego kota Maine Coon, to zwróć uwagę na to, czy jest on zdrowy i czy aby na pewno jest w pełni rasowy 🙂

4 komentarze

Dodaj komentarz