Maine Coon – największy i najbardziej przyjazny kot domowy

Żywiołowy, przyjazny oraz chętny do zabawy – to wcale nie są cechy kolejnej rasy psów. Takim charakterem wyróżnia się Maine Coon. Skąd się wzięła nazwa tego kota oraz dla kogo jest on dedykowany?

  1. Koty Maine Coon – krzyżówka kota oraz szopa?
  2. Kto powinien zdecydować się na Majkuna?
  3. Podstawy pielęgnacji

Koty Maine Coon – krzyżówka kota oraz szopa?

Jak głosi jedna z legend, swój charakterystyczny wygląd koty Maine Coon zawdzięczają dzięki pokrewieństwu z szopem praczem. Rzecz jasna mit ten został bardzo szybko obalony przez genetyków. Skąd jednak ta bujna sierść oraz niepowtarzalny charakterek?

Przeprowadzane badania genetyczne ustaliły, że Maine Coony to krzyżówka krótkowłosych kotów z Ameryki Północnej i kotów norweskich, które pojawiły się na amerykańskich terenach za sprawą wikingów.

Jaka prawda by nie była, jedno pozostaje pewne – koty Maine Coon są największymi domowymi kotami. Co więcej, w Kanadzie zostały ogłoszone rasą narodową. Co sprawia, że są one tak uwielbiane na całym świecie?

Kto powinien zdecydować się na Majkuna?

Majkuny są coraz częściej spotykane w Polsce. Miłośnicy tej rasy cenią sobie ich unikalny charakter oraz piękny wygląd. Maine Coon w swoim zachowaniu przypomina bardziej psa aniżeli inne rasy kotów.

Przede wszystkim koty te nie stronią one od ludzi. Są idealnym towarzyszem, który chciałby uczestniczyć w naszych czynnościach. Codzienna zabawa to podstawa!

Na kota z tej rasy powinna więc się zdecydować osoba, która często przebywa w domu i ma czas nie tylko na zabawę, ale również na częstą pielęgnację, której Majkuny wymagają. Pozostawione same w mieszkaniu, będą bardzo tęsknić oraz stracą swój wrodzony optymizm.

Przyszły właściciel Maine Coona nie powinien jednak obawiać się o swój sprzęt, czy meble. Koty te nie mają tendencji do wchodzenia na wysokie szafy i niszczenia. Wysoki drapak pozwoli zaś na zabezpieczenie naszego wyposażenia przed kocim pazurem. Inne, praktyczne wskazówki znajdują się na stronie: https://abc-kot.pl/kot-maine-coon/.

Podstawy pielęgnacji

Nie ma co ukrywać, że koty Maine Coon nie należą do najmniejszych. Ważą przeważnie do 9 kg, a ich długość od noska do ogona może wynieść aż 1 metr.

Z powodu swoich gabarytów, Majkuny mogą być podatne na zwyrodnienia stawów. Dlatego też zaleca się wybór dedykowanej diety, opartej na węglowodanach.

Futerko również wymaga pielęgnacji. Co kilka dni należy je dokładnie przeczesywać. Inaczej nasz podopieczny może mieć problem z kołtunami. Na jakiś czas warto zabrać naszego Majkuna do kociego fryzjera.

Maine Coon to rasa kotów, które przywiążą się do nas jak żadne inne! Jeżeli więc szukamy wiernego towarzysza, warto wybrać tę amerykańską hodowlę. O pozostałych rasach można dowiedzieć się na stronie: https://abc-kot.pl/.

One Response

Dodaj komentarz