Potrzebna opieka nad kotem? Wybierz petsittera!

W niedługim czasie wybierasz się na wakacje lub w podróż służbową na kilka dni ? Nie masz z kim zostawić swojego kota? Jeżeli chcesz przez ten czas zapewnić mu odpowiednią opiekę, wybierz usługi petsittera.

Dzisiaj usługi petsitterów, czyli opiekunów zwierząt są bardzo popularne. Są atrakcyjną alternatywą dla hoteli dla zwierząt. Petsitterzy przyjeżdżają do zwierząt, dlatego też nie ma konieczności ich transportu do hotelu lub innego miejsca. Zmiana miejsca to duży stres dla zwierząt, zwłaszcza gdy w pobliżu nie ma właściciela. Dlatego to bezpieczny i komfortowy wybór.

petsitter-01Petsitterzy zapewniają praktycznie kompleksową obsługę, oczywiście, zależnie od potrzeb swoich klientów. To między innymi karmienie kota, sprzątanie kuwety, zabawa ze zwierzęciem, także jego pielęgnacja zgodnie z zaleceniami właściciela, na przykład wyczesywanie sierści, obcinanie paznokci, podawanie leków i suplementów diety. Także można powierzyć petsitterowi zadanie dowozu zwierzęcia do weterynarza.

Ceny usług takich usług zależą przede wszystkim od ich zakresu oraz czasu, a także od miejsca ich świadczenia – duże miasta to zasadniczo wyższe ceny. Można zamówić usługę składającą się z trzykrotnej, dwukrotnej czy jednokrotnej wizyty dziennie lub w innej częstotliwości. Cena opieki za jeden dzień wynosi od 20 do 50 złotych. W przypadku dłuższej opieki można często otrzymać atrakcyjne rabaty.

Gdzie można skorzystać z usług petsitterów? Dzisiaj świadczone są one na terenie całej Polski, ale najłatwiej o doświadczonych opiekunów w dużych miastach. Już teraz można znaleźć ogłoszenia w internecie, istnieją nawet specjalne portale jak zoopiekun.pl, dzięki którym można zarówno zamieszczać, jak i przeglądać oferty w swoim regionie.

Dobór może być problemem, dlatego zamiast od razu umawiać się z pierwszą lepszą osobą, lepiej poświęcić czas na dokładne zapoznanie się z propozycjami. Polecane jest skontaktowanie się z opiekunem wcześniej i umówienie się na spotkanie w domu – wtedy będzie mógł on bliżej zaprezentować się klientowi, który także zobaczy jego podejście do zwierzęcia. Żeby mieć pewność, że kot będzie pod najlepszą opieką, warto więc poświęcić swój czas na dobranie godnego zaufania petsittera.

Dodaj komentarz