Szampony dla kota – jakie wybrać oraz kiedy należy po nie sięgnąć?

Koty należą do zwierząt, które szczególnie dbają o poziom higieny oraz czystości – a co najważniejsze – same są w stanie o siebie zadbać i bardzo często nie potrzebują żadnej pomocy. Istnieją jednak wyjątki oraz pewne sytuacje, z których wynika konieczność przeprowadzania kąpieli, pomimo że nie jest ona czymś, co zwierzakom sprawia przyjemność. Jak powinna wyglądać? Czy szampony dedykowane dla kotów to konieczność, czy można zamiennie użyć jakiegoś innego płynu? W tym artykule przyjrzymy się tematowi pielęgnacji z bliska, abyś i Ty wiedział, jak zapewnić swojemu pupilowi najlepszą opiekę.

Kiedy kąpiel dla kota jest koniecznością?

Jak już doskonale wiesz, koty nie są zwierzętami, które muszą być regularnie kąpane przez człowieka, w końcu samodzielnie za pomocą własnego języka są w stanie o siebie zadbać. Drugą ważną kwestią, która także wpływa na rzadkość ich kąpieli to przede wszystkim ich niechęć do tak bliskiej styczności z wodą. Podjęcie próby umycia, często zarówno dla właściciela, jak i kota wiąże się z ogromną dawką stresu, nerwów i innych nieprzyjemności. Jednak i tym razem doszukać można się pewnych kocich wyjątków.

  • Koty bezwłose – w związku z tym, że nie posiadają włosów, bardzo ważne jest, aby kąpać je przynajmniej raz na tydzień, tym samym zapobiegając zostawianiu przez nie nieprzyjemnych śladów brudu.
  • Koty długowłose – jeśli zwierzak ma bardzo długie futro, to jednocześnie bardzo łatwo o jego zabrudzenia, a trudno o samodzielne poradzenie sobie z nim. Dlatego, aby zadbać nie tylko o własny komfort w mieszkaniu, ale także poziom higieny kota, należy go kąpać w momencie gdy zaistnieje taka konieczność.
  • Koty borykające się z pasożytami – niepodważalnie każdy kot, który ma pchły bądź inne pasożyty, musi być dość często myty oraz wyczesywany, a tym samym koniecznością może okazać się wykorzystanie specjalnego preparatu.

Oprócz tego warto pamiętaj, że jeżeli kot nie jest w stanie sobie samemu poradzić z myciem np. z uwagi na problemy dermatologiczne, zdrowotne lub otyłość ważne będzie organizowanie dla niego kąpieli.

Jakie szampony dla kota wybrać?

Pod żadnym pozorem nie kąp kota we własnym szamponie czy żelu pod prysznic, ponieważ jest to dla niego bardzo niebezpieczne. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po szampony dla kota, które są bezpośrednio dla nich dedykowane, dzięki czemu będą one przyjemnie pachnieć, a jednocześnie nie zostanie uszkodzona ich naturalna bariera ochronna skóry. Wybór intensywnych zapachów w tym przypadku również nie będzie trafionym – koty mają bardzo dobry węch, przez co zapach może być dla nich drażniący i zmniejszający poziom komfortu. Wszystkich zainteresowanych najwyższej jakości produktami, dedykowanymi dla czworonogich przyjaciół zachęcamy do zapoznania się z naturalną ofertą produktową sklepu internetowego Totobi.

Dodaj komentarz