Żywienie kota – co warto wiedzieć

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym kociarzem czy masz już doświadczenie z mruczącymi stworzonkami, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ciężko dogodzić tym małym indywidualistom. Czasem masz wręcz wrażenie, że Twój kot robi Ci na złość i nawet jeśli kupisz mu coś nowego, on przekornie nie okaże tym zainteresowania, specjalnie po to, by pokazać Ci swoją niezależność. Nie inaczej jest w przypadku żywienia małego tygryska, którego kubki smakowe są niczym u niejednego arystokraty. Co zatem powinieneś wiedzieć o kocim żywieniu, by pozytywnie zaskoczyć samego zainteresowanego?

maine-coon

Sucha karma dla kota

Najpopularniejszy sposób żywienia każdego domowego zwierzaka. Jest ekonomiczna, występuje w dużych opakowaniach i nie trzeba martwić się niczym – wystarczy wsypać odpowiednią ilość do miseczki. Jeśli tak podchodzisz do tematu nie dziw się, że twój miauczący pupil nie pała szczególną miłością do swojej miski. Może czas, byś zainteresował się nie tylko ceną produktu jaki podajesz swojemu kotu, lecz przede wszystkim jego jakością i składem. Czasem warto wydać troszkę więcej na jedzenie, które zasmakuje Twojemu kotu i będzie dostosowane do jego indywidualnych potrzeb (karmy dla kocich seniorów, juniorów, kotów po kastracji czy kotów z nadwagą), by sprawić mu większą frajdę z posiłku.

Mokra karma dla kota

Wśród wielu puszek, pojemniczków i saszetek warto znaleźć tę, która szczególnie zasmakuje Twojemu kociemu towarzyszowi. I choć nie będzie to proste – wszak na rynku jest tyle wartościowych produktów – metodą prób i błędów z pewnością uda Ci się zaspokoić kubki smakowe Twojego małego kociego arystokraty. Pamiętaj jednak, że jak każdy drapieżnik, za najbardziej smakowity kąsek uzna on ten, który będzie miał w sobie jak najwięcej mięska. Kiedy w końcu trafiasz na ten właściwy – poznasz w oka mgnieniu. Wtedy wystarczy już tylko syk otwieranej puszki i zapach, który w kilka sekund zwabi Twojego zgłodniałego mruczka.

Przysmaki dla kota

W zdrowej i dobrze zbilansowanej diecie nie może zabraknąć również kocich smakołyków. To właśnie przysmaki dla kota sprawiają, że jest on jeszcze milszym i pupilem, który pokazuje, jak bardzo zależy mu na Twoim zainteresowaniu. Wystarczy kilka kęsów z kocimiętką i ciasteczek z łososiem, by skusić nawet najbardziej zatwardziałego indywidualistę, który do tej pory wydawał się nieprzebłagany. Co więcej, właśnie za pomocą takich łakoci możesz skłonić kota zarówno do względnego posłuszeństwa (o pełnym w przypadku tego gatunku nie może być mowy) oraz do przyjęcia np. lekarstw, których do tej pory unikał jak ognia. To mała sztuczka, z której korzysta wielu hodowców i chwali sobie ten cudowny wynalazek jakim są przysmaki dla kota. Sprawdź i przekonaj się sam!

Dodaj komentarz